KAMU VE ÖZEL SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİREN A-TECH FUARI SEKTÖRE IŞIK TUTTU

23-26 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara Congresium Fuar Merkezi’nde ilk kez gerçekleşen A-TECH - Akıllı Bina Teknolojileri ve Elektrik Sistemleri Fuarı, kamu ve özel sektör temsilcilerini fuar alanında buluşturdu. Artı2 Fuarcılık organizatörlüğünde, TOKİ, Emlak Konut, KİPTAŞ, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Metro İstanbul’un destekleri ve katılımlarıyla düzenlenen fuar, özel sektörün öncü aktörlerine de ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 100 katılımcı firmanın stantlarıyla yerini aldığı, ziyaretçilerin yüzde 98’inin sektör temsilcilerinden oluştuğu fuarın ziyaretçi sayısı ise 5 bini aştı.

 

A-TECH, sektörün en başarılı fuarı oldu

‘Kamu ve özel sektörü buluşturan fuar’ mottosuyla bir ilki gerçekleştiren, akıllı bina teknolojileri ve elektrik sektörünün üretici, dağıtıcı ve kullanıcılarını bir araya getiren A-TECH Fuarı, sektörün en başarılı fuarı oldu. Katılımlarıyla A-TECH Fuarı’nı onurlandıran İçişleri eski Bakanı Sayın Efkan Ala, İçişleri eski Bakanı Sayın Sebahattin Öztürk, 22. dönem Ak Parti Milletvekili Sayın Yahya Baş, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Sayın Ergün Turan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mazhar Yıldırımhan ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Sayın Dr. Oğuz Can yaptıkları konuşmalarla fuarın Türkiye elektrik sektörü için önemini vurguladı.

 

Katılımcılar yeni iş fırsatları yakaladı

Fuarda ürün portföyleriyle stantlarda yerini alan özel sektörün önde gelen profesyonelleri, kamu kurumlarının temsilcileriyle bilgi alışverişinde bulunmanın yanı sıra iş bağlantıları da gerçekleştirdi. Katılımcı firmalar; akıllı bina teknolojileri, bina otomasyon ve ekipmanları, kablolar, elektrik panoları ve aksesuarları, elektrik şalt malzemeleri, iç ve dış mekan aydınlatma ekipmanları, endüstriyel haberleşme ekipmanları, kesintisiz güç kaynakları, elektrik güç dağıtım, ses teknolojileri, network sistemleri ve şalt malzemeleri gibi ürünlerini sergiledi.

 

A-TECH, TOKİ tarafından destekleniyor

A-TECH Fuarı’nın şimdiden sektörün ilgi odağı olduğunu belirten Artı2 Fuarcılık Genel Müdürü Mehmet İpekçi, şöyle konuştu: “Şüphesiz ki elektrik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri. Bu nedenle yapı ve tesislerde en doğru uygulamaların yapılması, en uygun malzemelerin seçimi ve tesisin güvenliği son kullanıcıların refahı için oldukça önemli hale geldi. Dolayısıyla ülkemizde kapsamı sadece bina ve tesislerdeki elektriksel uygulamaları içeren bir ihtisas fuarına doğan ihtiyaç doğrultusunda, TOKİ’nin ve kamu kurumlarının da desteğiyle A-TECH Fuarı’nı yapmaya karar verdik. Bu bağlamda A-TECH Fuarı, elektriksel uygulamalar konusunda her türlü yeniliğin görüleceği ve doğru bilgiye ulaşılabilecek yegane adrestir. A-TECH Fuarı ayrıca birçok “sivil toplum kuruluşu” ve “sektörel yayın” tarafından da takip edilen, önemli bir fuar özelliğine erişmiştir. Fuar aynı zamanda kamu kurumlarındaki onay makamlarına yeni teknolojileri takip etme fırsatı sunmuştur. ”

 

A-TECH öncü adres olduğunu kanıtladı

23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılan A-TECH - Akıllı Bina Teknolojileri ve Elektrik Sistemleri Fuarı, başarılı geçen 3 günün ardından sektörün tüm bileşenleri için doğru adres olduğunu kanıtladı. Fuarda organize edilen etkinlikler, konusunda uzman kişilerin ve akademisyenlerin teorik ve uygulamalı sunumları fuarı, sektörün zirvesi olma özelliğine taşıdı. Daha ilk organizasyonunda büyük bir ses getiren ve takip edilen A-TECH Fuarı’nın hedefi, katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırarak dünyanın en önemli fuarlarından biri olmak. Bir sonraki A-TECH Fuarı, 22-25 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.