A-TECH 2018 FUARI'NI 8 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Ankara Congresium Fuar Merkezi’nde 22-25 Kasım 2018 tarihlerinde ikinci kez gerçekleşen A-TECH - Akıllı Bina Teknolojileri ve Elektrik Sistemleri Fuarı, kamu ve özel sektör temsilcilerini fuar alanında buluşturdu. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın katıldığı fuara TBMM İdari Amiri Hasan Turan da katıldı. Artı2 Fuarcılık organizatörlüğünde, TOKİ, Emlak Konut, KİPTAŞ ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün destekleri ve katılımlarıyla düzenlenen fuar, özel sektörün öncü aktörlerine de ev sahipliği yaptı. 

Türkiye’nin 81 ilinden ziyaretçilerin akın ettiği fuara katılımcı sayısı 8 binin üzerine çıktı. Akıllı bina teknolojileri ve elektrik sektörünün üretici, dağıtıcı ve kullanıcılarını bir araya getiren fuara yaklaşık 100 katılımcı firma katıldı. 

Fuarda ürün portföyleriyle stantlarda yerini alan özel sektörün önde gelen profesyonelleri, kamu kurumlarının temsilcileriyle bilgi alışverişinde bulunmanın yanı sıra iş bağlantıları da gerçekleştirdi. 

Kamu kurumlarındaki onay makamlarına yeni teknolojileri takip etme fırsatının sunulduğu fuarda katılımcı firmalar; akıllı bina teknolojileri, bina otomasyon ve ekipmanları, kablolar, elektrik panoları ve aksesuarları gibi ürünlerini sergiledi.

Sektörün tüm bileşenlerini bir araya getiren fuarda; organize edilen etkinlikler, konusunda uzman kişilerin ve akademisyenlerin teorik ve uygulamalı sunumları sektörün gelişimine önemli bir katkı sağladı. 

Kamu çalışanları ve özel sektör temsilcilerini buluşturan fuarda, kamu kurumları ve çalışanları ulaşamadıkları ya da yeni olan teknolojiyi görüp bilgi sahibi olmasını sağladı. 

Türkiye'de elektrik sektöründeki teknolojik gelişmelerin ve firmalar Ar-Ge çalışmalarının da sergilendiği fuar, yerli üretim ürünlerinin tanıtımına da olanak sağladı.